Vyberte stránku

28/02/2019

Cafe smoo je na archiwebu!

 

více o projektu:

http://karnet-architekt.cz/project/cafe-smoo/

13/01/2019

Vytváříme novou moderní vrstvu k vile z roku 1906 ve spolupráci s @jrlks.
#karnetarchitekt

 

více o projektu:

http://karnet-architekt.cz/project/rekonstrukce-vily/

07/10/2018

Nedávno byl dokončen roztomilý rodinný domek v Orlově u Příbrami!

#vejminek#karnetarchitekt#pribram#czecharchitecture

 

http://karnet-architekt.cz/project/vejminek/

04/10/2018

Zvítězili jsme ve vyzvané ideové soutěži o návrh odpočinkové zóny do Starosedlského Hrádku!

#karnetarchitekt#starosedlskyhradek #glowingconcrete

 

http://karnet-architekt.cz/project/soutez-starosedlsky-hradek/

19/08/2018

Začátkem roku jsme se s Jirkou Lukášem (jrlks.cz) zúčastnili architektonické soutěže na návrh Velkého náměstí ve Strakonicích. Nevyhráli jsme… škoda.. S návrhem jsme ale spokojení!

#karnetarchitekt #architecture #archviz#strakonice #architecturecompetition

http://karnet-architekt.cz/project/strakonice/

29/07/2018

Kupuj Příbramský deník! Díky za rozhovor!

#pribram #karnetarchitekt#pribramskydenik

17/07/2018

Historický okamžik, přátelé! Příbram poprvé na earch.cz, díky!

15/07/2018

Nedávno dokončená prodejna pralinek a slovo autora ilustrací (http://www.hiiammat.cz)
„Strana přímo proti Vám, kde jsou umístěny bílé dveře, je taková milá, vítací. Motiv srdce, který se soustřeďuje do středu z kakaových bobů, ve kterém je úplně uprostřed samotné čokoládové srdce s celým bobem. Volil jsem tento jednoduchý motiv srdce, aby to bylo lehce zapamatovatelné a lidé si to spojili a zapamatovali s pralinkárnou, ale zároveň detailně vykreslené, aby v tom trošku hledali. Trochu toho tajemství. Na uvítanou jsou tam kuchaři, jeden drží metličku a druhý vařečku a už se nemůžou dočkat, až se pustí do přípravy další čokolády. Na druhé straně je slečna, která už ochutnala pralinky a krásně voní čokoládou, namáčí bublifuk ve tvaru pralinky do horké čokolády a rozfukuje pralinky po celém světě. Po pralinkárně poletují balóny a rostou květiny. Je to přeci jen svět vysoký a voňavý, ale schválně, nepřipadá Vám na nich něco k nakousknutí?“

08/07/2018

Mnohokrát díky za rozhovor #nasepribramsko Mimochodem první titulka! 😀
#karnetarchitekt #pribram

07/04/2018

Dům „Koníček“ byl zmíněn na příbramském portálu www.pribram.cz

 

http://www.pribram.cz/clanek/v-dlouhe-ulici-by-mohl-vyrust-novy-dum-je-moderni-ale-zapadne-do-okoli/10042/

 

V Dlouhé ulici v Příbrami na křížení s ulicí Palackého by v budoucnu mohl vyrůst nový dům. Ten by nahradil původní, který byl před několika lety zbourán. Celý projekt je zatím jen ve fázi studie. Jejím autorem je příbramský architekt Michal Karnet, který se snažil, aby nový dům působil moderně, ale zároveň respektoval své okolí.

„Inspirací pro návrh je nedávno zbouraný původní dům. Výška římsy téměř vyrovnávala římsu protějšího nárožního domu. Vznikl tedy výškový odskok střech vzhledem k sousední budově, který je typický pro příbramské historické jádro. „Přílepek“ parcely byl zastřešen nezvykle ostrou pultovou střechou. Jinak by ale na požadovanou výšku hřebene nikdy nedosáhla,“ řekl Karnet o studii domu, který by mohl sloužit jako bytový s tím, že v přízemí by mohla být umístěna prodejna nebo provozovna nějaké restaurační služby.

Samotná parcela s pozůstatky sklepení původní budovy se nachází v historickém centru města.  Rohový pozemek se změnil při proražení ulice Palackého, kdy byl k původně obdélníkovému tvaru přidán ještě úzký přílepek. Řešení parkovacích stání je pak prakticky nemožné z důvodu zastavení původně společného vnitrobloku.

Mírně vystouplé šambrány (šambrána je ozdobný architektonický prvek, který rámuje a tím zdůrazňuje okna či dveře na vnější fasádě) a pravidelný rytmus otvorů reflektuje historický kontext. Jediné moderní prvky jsou jednolitá šedivá omítka a velká okna. Dům se nesnaží na sebe zbytečně poutat pozornost, ale naopak zahustit historické jádro v kontextu okolních domů. I samotná šedá fasáda by se ve změti ne vždy citlivě vybraných barev, mohla stát příjemným osvěžením centra města.

18/03/2018

11/03/2018