Vyberte stránku

PRALINKY

stav: realizováno

rok: 2018

lokalita: Pražská, Příbram

architekt: Michael Karnet

foto: Martin Zoubek

ilustrace: Matyáš Prošek

 

 

Zadání znělo naprosto jasně. Prodejna Pralinek. Prostory nebyly rozsáhlé, šlo v podstatě o jednu místnost, která musela být naprosto dokonalá a pak zázemí prodejny, kam se zkrátka muselo “jen” všechno vejít.

 

Prodejna pralinek. To znamená velké množství různých produktů od pralinek po čokoládové zajíce, koně i části lidského těla a všechno musí být vidět. Rozhodli jsme se vystavené produkty zarámovat mosazí, aby vedla zákazníkovy oči, aby věděl, co kupovat. Zbytek nábytku z černě mořené překližky, aby mosaz vynikla. 

 

V prodejně zbylo trochu místa pro pár křesel. Chtěli jsme vytvořit pocit “jako v obýváku”, lampa, polštářky, taková domácí pohoda u krbu. Dřevěná parketová podlaha neprošla z provozních důvodů, udělali jsme tedy šedou dlažbu ve stejném formátu a pokládky jako parkety.

 

Nakonec zbyly dvě holé stěny. Chtěli jsme je využít k tomu, abychom zákazníkům sdělili, že za prodávanou čokoládou je příběh, že je to opravdová čokoláda. Autorem ilustrací je Matyáš Prošek, který dokonale vystihl atmosféru.

Matyáš Prošek, autor ilustrace:

 

„Strana přímo proti Vám, kde jsou umístěny bílé dveře, je taková milá, vítací. Motiv srdce, který se soustřeďuje do středu z kakaových bobů, ve kterém je úplně uprostřed samotné čokoládové srdce s celým bobem. Volil jsem tento jednoduchý motiv srdce, aby to bylo lehce zapamatovatelné a lidé si to spojili a zapamatovali s pralinkárnou, ale zároveň detailně vykreslené, aby v tom trošku hledali. Trochu toho tajemství. Na uvítanou jsou tam kuchaři, jeden drží metličku a druhý vařečku a už se nemůžou dočkat, až se pustí do přípravy další čokolády. Na druhé straně je slečna, která už ochutnala pralinky a krásně voní čokoládou, namáčí bublifuk ve tvaru pralinky do horké čokolády a rozfukuje pralinky po celém světě. Po pralinkárně poletují balóny a rostou květiny. Je to přeci jen svět vysoký a voňavý, ale schválně, nepřipadá Vám na nich něco k nakousknutí?“